Site Network: K2 | Resartists | Artist projects |

 

K2 Güncel Sanat MerkeziK2 sergi: 'imkan yaratmak'

SANATÇILAR:

NEZIHE ATES, SEYHUN BABAÇ, ÖZDEMIR BAYRAK
OSMAN BINGÖL, FATMA ÇIFTÇI, GÜLSAH KILIÇ,
NURCAN UGURLU, ÖNDER ÖZENGI, HUNERA BERXWEDANI
BURAK DELIER, ULAS BEDÜK

K2 Galeri: 2 - 31 ARALIK 2005"İmkanYaratmak"*

Imkan Yaratmak" sergisi, K2'nin geçen yıl konuk ettigi genç sanatçı Ahmet Ögüt'ün önerisi ile gerçeklesiyor. Sergiye Nezihe Ates, Seyhun Babaç, Özdemir Bayrak, Osman Bingöl, Fatma Çiftçi, Gülşah Kiliç, Nurcan Ugurlu, Önder Özengi, Burak Delier, Ulas Bedük ve bir sanatçi grubu olan Hunera Berxwedani katiliyor. Sergi katilimcilarinin çogunlugunu bir dönem Ankara'da yasamis ya da su an halen orda yasayan sanatçilar olusturmakta. "Imkan Yaratmak" adiyla vurgulan bu durum, güncel sanat alaninda üretim yapan sanatçilarin olasiçözüm yollarina isaret ediyor. Baslangicindan beri genç sanatçilara özgür bir platform sunmayi amaçlayan K2 yine bir sanatçi isbirligiyle bu sergiyi hayata geçiriyor.

Sergide yer alan yapitlar belli bir çesitliligi sergilerken, politik göndermeler de öne çikiyor. Video, ses performansi, fotograf ve enstelasyon gibi yapitlarin yeraldigi sergide Özdemir Bayrak'in yapacagi ses performansi yalnizca açilis günü görülebilir. "Imkan Yaratmak" sergisi 31 Aralik tarihine kadar K2 Sanat Merkezi galerisinde izlenebilir.

*imkan yaratmak", Beti Zerovc'un Charles Esche'yle söylesisinde, Esche'nin kullandigi bir kavramdir.

posted by K2 @ 10:07 AM, ,
K2 Forum: 'İmkan Yaratmak' sergisi kapsamında

"DUR,YOKSA KÜRATÖR ATEŞ EDECEK!"
"Güncel Sanatta Güç, İktidar, Merkez-Periferi,
Şikayet Kültürü ve Direnme Stratejileri Üzerine "

Moderatör:
Elmas Deniz

Konuklar:
Halil Altindere
Ahmet Ögüt

3 Aralık 2005
Saat: 16.00
yer: K2 Kafeterya

posted by K2 @ 10:06 AM, ,
K2 Sanat Merkezi

K2 etkinliklerini 2003 yılından beri İzmir de sürdüren bir sanatçı inisiyatifidir.
K2 Sanat Merkezi bağımsız sanatçı atölyeleri, Dokümantasyon merkezi ve
K2 galeri den oluşur. K2 özellikle genç sanatçılar için açık bir platform
olmayı amaçlayan ve kar amacı gütmeyen bir organizasyondur.
K2 yeni sanatsal yaklaşımların ve deneysel fikirlerin tartışılabildiği kadar disiplinler-arası düzlemde çağdaş sanatın sunulma ve sergilenmesine olanak tanır. Workshoplar, Konferanslar, tartışmalar ve sergilerle K2 sanat merkezi sanatçılar arasında uluslar arası bir etkileşimi hedefler.Gelecekte K2 uluslararası genç sanatçıları fikir ve deneyim paylaşımı açısından misafir etmeyi planlamaktadır.

Başlangıcından bu yana tüm etkinlikler sanatçılar tarafından yürütülmektedir. K2 finansal ve manevi desteğini Ayşegül Kurtel ‘den almaktadır.

K2 Galeri

K2 Galeri tüm etkinlikler için ana mekandır.Sergi programı; küratörlü sergiler ,solo, grup, ve taşınan sergilerle dinamik bir çeşitliliği içerir.

K2 Dokümantasyon

K2 Dokümantasyon merkezi; sanatçı dosya arşivi ve K2 etkinliklerine ilişkin arşivi içermektedir. Bunun yanı sıra bünyesinde görsel sanatlara ait yayınlardan oluşan küçük bir kütüphane bulunmaktadır. Güncel ulusal ve uluslararası etkinlik broşürleri, posterler ve çeşitli dokümanlar ziyaretçiler tarafından kullanılabilmektedir.

K2; Berliner Pool, Platform Güncel Sanat Merkezi, İstanbul Bienali, Europist, Elastik gibi yurt içinde ve yurt dışında sanatçı dosya arşivi konusunda çalışan çeşitli kurumlar ve oluşumlarla aktif ilişki halindedir.

K2 Bağımsız Sanatçı Atölyeleri

K2 Sanat Merkezi mekanında yer alan 10 kadar atölyede sanatçılar çalışmalarını sürdürmektedir. Farklı disiplinlerde çalışmalarını sürdüren bu sanatçılar k2 etkinliklerinde de görev alırlar.

Aynı zamanda bu atölyelerden bazıları K2 Galeri’nin yanı sıra sergi mekanı olarak da kullanılmaktadır.

posted by K2 @ 9:19 PM, ,