Site Network: K2 | Resartists | Artist projects |

 

K2 Güncel Sanat MerkeziK2 Sanat Merkezi

K2 etkinliklerini 2003 yılından beri İzmir de sürdüren bir sanatçı inisiyatifidir.
K2 Sanat Merkezi bağımsız sanatçı atölyeleri, Dokümantasyon merkezi ve
K2 galeri den oluşur. K2 özellikle genç sanatçılar için açık bir platform
olmayı amaçlayan ve kar amacı gütmeyen bir organizasyondur.
K2 yeni sanatsal yaklaşımların ve deneysel fikirlerin tartışılabildiği kadar disiplinler-arası düzlemde çağdaş sanatın sunulma ve sergilenmesine olanak tanır. Workshoplar, Konferanslar, tartışmalar ve sergilerle K2 sanat merkezi sanatçılar arasında uluslar arası bir etkileşimi hedefler.Gelecekte K2 uluslararası genç sanatçıları fikir ve deneyim paylaşımı açısından misafir etmeyi planlamaktadır.

Başlangıcından bu yana tüm etkinlikler sanatçılar tarafından yürütülmektedir. K2 finansal ve manevi desteğini Ayşegül Kurtel ‘den almaktadır.

K2 Galeri

K2 Galeri tüm etkinlikler için ana mekandır.Sergi programı; küratörlü sergiler ,solo, grup, ve taşınan sergilerle dinamik bir çeşitliliği içerir.

K2 Dokümantasyon

K2 Dokümantasyon merkezi; sanatçı dosya arşivi ve K2 etkinliklerine ilişkin arşivi içermektedir. Bunun yanı sıra bünyesinde görsel sanatlara ait yayınlardan oluşan küçük bir kütüphane bulunmaktadır. Güncel ulusal ve uluslararası etkinlik broşürleri, posterler ve çeşitli dokümanlar ziyaretçiler tarafından kullanılabilmektedir.

K2; Berliner Pool, Platform Güncel Sanat Merkezi, İstanbul Bienali, Europist, Elastik gibi yurt içinde ve yurt dışında sanatçı dosya arşivi konusunda çalışan çeşitli kurumlar ve oluşumlarla aktif ilişki halindedir.

K2 Bağımsız Sanatçı Atölyeleri

K2 Sanat Merkezi mekanında yer alan 10 kadar atölyede sanatçılar çalışmalarını sürdürmektedir. Farklı disiplinlerde çalışmalarını sürdüren bu sanatçılar k2 etkinliklerinde de görev alırlar.

Aynı zamanda bu atölyelerden bazıları K2 Galeri’nin yanı sıra sergi mekanı olarak da kullanılmaktadır.

posted by K2 @ 9:19 PM,

0 Comments:

Post a Comment

<< Home