Site Network: K2 | Resartists | Artist projects |

 

K2 Güncel Sanat MerkeziMisafir Odası:Proje 02 / Guest Room:Project 02

Misafir Odası/ Proje 02

Bahar Oganer_Halil Vurucuoğlu

Açılış: 23.11.2006

Tarihler:23.11.2006-7.12.2006

Sanatçı Konuşmaları:30. 11. 2006, Perşembe, 18:00


Misafir Odası etkinlikleri, Başak Özkutlu’yu konuk ettiği ilk sergisi sonrası, İzmir’li genç sanatçılar Bahar Oğaner ve Halil Vurucuoğlu’nun ortak projesi ile devam ediyor. Projenin bu ayağı ilk sergiden farklı olarak, bu iki genç sanatçının kişisel üretimlerini, izleyicilere, yapıtları birbirlerinden ayırmaksızın açık bir alan dahilinde sunacak.

Genellikle “birey, gündelik hayat, kent,sokak” üzerinden hareketle, kendi varoluşlarını sanat üretimlerini bu iletişim bölgesi üzerinden kuran, çalışmalarındaki görselliği bu bölgelere odaklayan iki farklı kişinin ortak olarak sunulduğu bir sergi hedeflenmekte.Tıpkı Sokaktaki, kolektif, karmaşık ve bütünüyle kabul edip içerisinde bulunduğumuz yapıda olduğu gibi.

Sergi kentli olma durumu ve şehir yaşantısını, hayatımızı sürdürdüğümüz şehir (lokal ) üzerinden, genele (evrensel anlamda) “kent” kavramına, sadece uzlaşmacı açıdan bakmadan, negatif ve sorunlu yönlerini de es geçmeden odaklanıyor. Amaç, izleyiciyi, temiz, steril galeri mekanında, bu gürültülü yapıya, iki genç sanatçının vizyonu dahilinde tanık etmek. Bu şekilde de sanatçıların yönlendirmeleriyle sayesinde kent ve günlük yaşam pratiklerini İzmir izleyicisine yeniden hatırlatmayı amaçlıyor. Sergi ile gerçekleşecek ilk buluşma sonrasında, 30 Kasım 2006 tarihinde yapılacak sanatçı söyleşisi ile de sanatçıların açtığı aralıktan bu konu üzerinde gereken tartışmayı başlatmayı hedefliyor.

“Misafir Odası Projesi”, güncel sanatın İzmir çapında disiplinler arası sınırlama getirmeksizin sunumlarına olanak vermek adına AKM ile ortak geliştirilmiş bir projedir. Bu kapsamda mekan, fotoğraf sanatından, video çalışmalara, resim sanatının güncel örneklerine, çizimden, enstalasyona kadar vizyonu olabildiğince açık ve dinamik bir yapının ev sahipliğini hedeflemektedir.

GuestRoom/ Project 02

Bahar Oganer_Halil Vurucuoğlu

Opening: 23.11.2006

Dates:23.11.2006-7.12.2006

Arists Talks: Thursday 30. 11. 2006, 18:00


After the first exhibition with Başak Özkutlu, Guest Room carries on with the collaborative project of the artists Bahar Oganer and Halil Vurucuoğlu. Unlike the first exhibition, this episode of the project presents the works of these two young artists together within an open venue.

The second project of the Guest Room aims to gather these two different artists, who mainly focuses on “individual, everyday life, city ad streets” in their works. The exhibition offers a construction as in the daily life, the complexity, collectivity and the cacaphony of the streets of the streets.

The exhibition points out the notion of “city” through varios means, such as the local, the common and global concerning the negative and the positive senses as well. The project confronts the audience with these issues in the white and strile venue of the gallery space throug the visions of these two artists.

After the exhibition, the artists will talk about their practices and the means of aproaching the city in the contemporary.

“The Guest Room Project”, which is a collaborative event with AKM, aims to create an open platform for young cotemporary artists to present and to discuss about their practices.


posted by K2 @ 6:29 PM,

0 Comments:

Post a Comment

<< Home