Site Network: K2 | Resartists | Artist projects |

 

K2 Güncel Sanat MerkeziSanatçı Konuşmaları 3

Sanatçı Konuşmaları 3:

Artists Talks 3:

22 Eylül Cuma/ September 22nd, Friday

Anneke a. de Boer

K2 “Sıradadan Yansıyanlar/Distilled” sergisi kapsamındaki sanatçı toplantılarına Hollandalı sanatçı Anneke a. de Boer ile devam ediyor.

De Boer’in işlerindeki ana odak insanların davranışsal rolleridir. Sanatçı, insanların rollerini kabullenme eğilimlerine, neredeyse suni olarak ve mecburiyeten bu rolleri benimsemeyi öğrenmelerine ilgi duyar.

Anneke a. De Boer çalışmalarında fotoğraf ve sinema medyumlarını kullanmaktadır, fakat aynı zamanda bu medyumları bir inceleme ve deneyimleme kaynağı olarak da kullanır. Genel olarak sinemaya ait olan kurallar reddedilmekte veya çürütülmektedir.

De Boer işlerinde profesyonellerle beraber sıradan insanları da kendilerini oynamaları için seçer. Örneğin “Running and Falling” isimli çalışmasında bir aktris ile bir dublör yanyana görülmektedirler; aynı sahneyi canlandırırlar fakat farklı rollerdedirler.

Sanatçı K2 Galeri’de gerçekleştireceği sunum tüm sanatseverlere açıktır.

***

Artists Talks in the scope of the exhibition “Distilled” will be continued with Anneke a. De Boer in K2 Gallery

The main focus of De Boer’s work is on people’s behavioral roles. The artist is fascinated by the ways people tend to adopt roles and, almost artificially and compelled by necessity, learn to adopt those roles.

Anneke a. de Boer uses film and photography as her mediums, but these mediums themselves are sources of study and experiment at the same time. Cinematic laws are rejected or refuted.

De Boer is casting professionals and nonprofessionals to play themselves, for example in the work ‘running and falling’ were an actrice and stuntwoman are seen next to eachother, performing the same scene but having a different role.

posted by K2 @ 12:53 PM,

0 Comments:

Post a Comment

<< Home